Het nieuwstedelijk - Immaculata

5de en 6de secundair

Wanneer

  • do 15 oktober 2026 van 13:45 tot 15:15

Locatie

Cultuurhuis Herbakker
Pastoor de Nevestraat 10, 9900 Eeklo

Een zonnige, doordeweekse ochtend. Twee leerlingen halen tijdens de middagpauze wapens uit hun boekentas en richten in de schoolbib en de refter een waar bloedbad aan.

‘Immaculata’ volgt het relaas van vier jongeren tijdens de laatste nacht (en ochtend) van hun leven. Ze hebben het over jong geluk. Of ongeluk. Over blijde verwachtingen. Of het gebrek eraan. Maar op de achtergrond klinken steevast de naderende voetstappen van gewapende medeleerlingen, die op weg zijn om aan al die verwondering over dit leven abrupt een einde te komen maken.

Deze ritmische tekst uit 2004 is gebaseerd op documentair materiaal van de highschool shootings in Columbine en Erfurt. Fast forward naar nu: in onze tijden van online haat en radicalisering blijkt één op drie verdachten in Belgische terreurdossiers waarin sprake is van geweld, minderjarig. Verontrustend.

Twintig jaar na de originele opvoering heronderzoekt Het nieuwstedelijk de tekst met een nieuwe generatie jonge spelers en muzikanten.

Het is indrukwekkend hoe zoveel beelden kunnen opgeroepen worden, met zo'n opvallende soberheid aan middelen en stijl. Dat is toch wel straffe kost. — Pol Arias, Radio 1

tekst: Stijn Devillé, Adriaan Van Aken
regie: Sara Vertongen
dramaturgie: Els Theunis
muziekregie: Ephraïm Cielen
spel: Mathisse De Sutter, Lena Devillé, Omar Ouali, Polly Zuydwijk
muziek: Jip Arickx, Frauke Van Havermaet
scenografie: Christophe Aussems
kostuums: Joëlle Meerbergen
assistent dramaturgie: Jenske Eeckhout
met de steun van: de Tax Shelter van de Belgische Federale Overheid

duur: 90 min.
max. aantal: 250 lln.
taalicoon: 4

www.nieuwstedelijk.be

Organisatie

Cultuurhuis Herbakker
Pastoor De Nevestraat 10 , 9900 Eeklo

Prijs

  • Basistarief 8
Naar top