Besluitenlijst college van burgemeester en schepenen van 9 december 2025

Datum bekendmaking  maandag 29 december 2025
Datum besluit  dinsdag 9 december 2025

01        Routinebeslissingen

01.01    Algemeen Bestuur - Goedkeuring verslag zitting college van burgemeester en schepenen 28 november en 2 december

De verslagen worden goedgekeurd. De gevraagde aanpassingen worden onmiddellijk aangebracht.

01.02    Algemeen Bestuur - Bevolking - Ambtshalve schrappingen

Vermelde personen worden ambtshalve geschrapt.

01.03    Algemene Financiering - Belastingen - Kennisname lijst dwangschriften ABE gezinnen AJ 2020 tem 2024

Het college van burgemeester en schepenen neemt kennis van de opgestelde dwangschriften ABE gezinnen.

01.04    Algemene Financiering - Dwangbevelen deurwaarder.

Het college van burgemeester en schepenen gaat akkoord met de opmaak van de dwangbevelen voor de openstaande facturen opgesomd in de lijst S/2025/1.

01.05    Algemeen Bestuur - Personeelsdienst - Maaltijdcheques via raamovereenkomst Farys/Creat

Het college van burgemeester en schepenen gaat akkoord met de bijkomende opdracht met beperkte looptijd bij de initiële opdracht ‘Maaltijdcheques’ zoals geplaatst bij Sodexo Pass Belgium nv, Pleinlaan 15, 1050 Brussel, door aankoopcentrale Creat/Farys.

01.07    Cultuur en Vrije Tijd - Jeugd - Jaarlijkse uitbetaling subsidies jeugdbewegingen

Het college van burgemeester en schepenen gaat akkoord met de uitbetaling van de jaarlijkse subsidie aan de jeugdbewegingen, zoals berekend op basis van de vastgelegde criteria.

01.08    Cultuur en Vrije Tijd - Cultuur - Surplus subsidie: afrekeningen

Het college gaat akkoord met de uitbetaling van de voorgestelde Surplus subsidies.

01.09    Cultuur en Vrije Tijd - Dienst evenementen - Aanvraag plaatsen tijdelijke publiciteit voor campagnes Groeipunt en KISP

Het college van burgemeester en schepenen verleent toelating voor het plaatsen van de borden.
• De borden mogen de verkeerszichtbaarheid van andere weggebruikers niet hinderen.
• De borden moeten de dag na het evenement worden verwijderd.
• Met betrekking tot de gewestwegen is eveneens toelating nodig van AWV.

02        Omgeving

02.01    Wonen & Ruimtelijke Ordening - Omgeving - Ter kennisgeving - aktename melding - SOGA

Het college van burgemeester en schepenen neemt in zitting van 9 december 2025 kennis van het besluit van de gemeentelijke omgevingsambtenaar van 1 december 2025 betreffende de aktename van de melding voor de exploitatie van een ingedeelde inrichting of activiteit op naam van SOGA NV voor een tijdelijke bronbemaling voor het herstellen van een zinkgat.

02.02    Wonen & Ruimtelijke Ordening - Omgeving - Ter Kennisgeving - beslissing Deputatie - IVM

Het college van burgemeester en schepenen neemt in zitting van 9 december 2025 kennis van het besluit van de deputatie van 27 november 2025 betreffende het voorwaardelijk verlenen van een omgevingsvergunning voor stedenbouwkundige handelingen op naam van IVM voor plaatsen reservoir percolaatwater, bouwen overkapping voor mazouttank en uitbreiden van vloeistofdichte piste.

02.03    Wonen & Ruimtelijke Ordening - Omgeving - Ter Kennisgeving beslissing Vlaamse regering - The Groom

Het college van burgemeester en schepenen neemt in zitting van 9 december 2025 kennis van de beslissing door de Vlaamse regering van 26 november 2025 van de aanvraag afwijking van de milieuvoorwaarden op naam van The Groom nv voor de exploitatie.

02.04    Wonen & Ruimtelijke Ordening - Omgeving - Ter Kennisgeving aktename provincie - Tussentijdse reductie PAS-referentie 2030

Het college van burgemeester en schepenen neemt in zitting van 9 december 2025 kennis van de aktename door de deputatie van 27 november 2025 van de melding voor tussentijdse reductie voor rundveehouderijen op naam van De Baere Dieter voor de exploitatie.

02.05    Wonen & Ruimtelijke Ordening - Omgeving - Opname in vergunningenregister als 'vergund geacht gebouw' exploitatiewoning

Het college van burgemeester en schepenen neemt de bestaande inpandige exploitatiewoning met een vloeroppervlakte van ongeveer 80m² in het bedrijfsgebouw gelegen te Eeklo, op in het vergunningenregister als ‘vergund geacht’. Hierbij wordt geen beoordeling gemaakt inzake eventuele overige gebouwen of constructies op dit perceel.

02.06    Wonen & Ruimtelijke Ordening - Omgeving - Verlenen omgevingsvergunning - De Vlaeminck Bouw

Het college verleent omgevingsvergunning aan De Vlaeminck Bouw voor het wijzigen van de voorgevel en het aanbrengen van publiciteit op een perceel te Eeklo, kadastraal gekend 2de afd. sie. E nr. 1653 B.

02.07    Wonen & Ruimtelijke Ordening - Omgeving - Verlenen omgevingsvergunning - Kochuyt Isabel

Het college verleent omgevingsvergunning aan Kochuyt Isabel voor het bouwen van een modulaire inschuifwoning op een perceel te Eeklo, kadastraal gekend 2de afd. sie. E nr. 0091 F4.

02.08    Wonen & Ruimtelijke Ordening - Omgeving - verlenen van een gedeeltelijke en voorwaardelijke omgevingsvergunning OMV_2025002611

Het college verleent voorwaardelijke omgevingsvergunning aan Kristof Van Basselaere en Els De Bruyckere voor het verbouwen en uitbreiden van een gebouw voor verblijfsrecreatie (deels regularisatie) en herbouwen van een bijgebouw met omgevingsaanleg op een perceel te Eeklo, kadastraal gekend 1ste afd. sie. A nr. 758Z.

02.09    Wonen & Ruimtelijke Ordening - Omgeving - Verlenen omgevingsvergunning - regularisatie - Coucquyt Marieke

Het college verleent omgevingsvergunning aan Coucquyt Marieke voor het wijzigen van de voorgevel – regularisatie op een perceel te Eeklo, kadastraal gekend 2de afd. sie. E nr. 1464 E2.

02.10    Wonen & Ruimtelijke Ordening - Omgeving - Verlenen omgevingsvergunning van een omgevingsvergunning

Het college verleent omgevingsvergunning aan bv Woonmaatschappij Meetjesland voor het bouwen van een meergezinswoning met tien woongelegenheden (sociale appartementen) na slopen vijf eengezinswoningen op een perceel te Eeklo, kadastraal gekend 2de afd. sie. E nr. 1560/52 N2, M2, T2, A3 en V2.

03        Personeel

03.01    Cultuur en Vrije Tijd - evenementen - Nieuwjaarsfeest personeel stad Eeklo & gepensioneerden 2026

04        Bestelaanvragen en mandaten

04.01    Algemene Financiering - Bestelaanvragen

Het college hecht zijn goedkeuring aan de voorgelegde bestelaanvragen.

04.02    Algemene Financiering - Mandaten

Het college hecht zijn goedkeuring aan de voorgelegde mandaten.

04.03    Algemene Financiering - Mandaten - krediet

Het college hecht zijn goedkeuring aan de voorgelegde mandaten onder kredietbewaking.

04.04    Algemene Financiering - Interne kredietaanpassing CBS 9.12.2025

Het college van burgemeester en schepenen gaat akkoord met de verschuivingen binnen de kredieten en geeft opdracht aan de financiële dienst om de verschuivingen door te voeren.

05        Kleine beslissingen

05.01    Cultuur en Vrije Tijd - evenementen - Nieuwjaarsreceptie burgers 2026

Het college van burgemeester gaat akkoord met de organisatie van de nieuwjaarsreceptie voor de inwoners op zondag 4 januari 2026 van 17 uur tot 19 uur op het Herbakkersplein.

05.02    Cultuur en Vrije Tijd - Cultuur - Toekenning cultuursubsidies verenigingen ARC 2024-2025

Het college van burgemeester en schepenen hecht zijn goedkeuring aan de subsidieverdeling van 20.000 euro aan erkende socio-culturele verenigingen voor de periode 2024-2025.

05.03    Algemeen Bestuur - GAS - Beroepsprocedure GAS-boete - aanstelling raadsman

Het college van burgemeester en schepenen beslist om een raadsvrouw aan te stellen in
bovengenoemde zaak bij de politierechtbank.

06        Te bespreken punten

06.01    Natuur en Milieubeheer - Klimaat en Energie - Steunpunt Duurzaam Bouwadvies: renovatieadvies in het omgevingscontract

De stad wil geen gebruik maken van het aanbod van de Provincie Oost-Vlaanderen ‘Renovatieadvies voor inwoners van jouw gemeente’ in 2026, kaderend in het omgevingscontract 2026-2031.

Het college van burgemeester en schepenen wil wel inzetten op andere acties rond duurzaam bouwen en renoveren.

07        Kennisgevingen

07.01    Algemeen Bestuur - IGS - Verslag raad van bestuur IVM 4 november 2025

Het college van burgemeester en schepenen neemt kennis van het verslag van de raad van
bestuur van IVM van 4 november 2025.

07.02    Algemeen Bestuur - Beleid - Ter kennisgeving: GAS bemiddelingsdossier Eeklo

Het college van burgemeester en schepenen neemt kennis van de lopende bemiddelingsdossiers en de praktische uitvoering van de alternatieve sanctie.

Naar top