Eeklo zorgt ervoor dat al haar inwoners toegang hebben tot basisrechten. Iedereen moet de kans krijgen om op een menswaardige manier te leven. Dit betekent dat iedereen recht heeft op kinderopvang, onderwijs, een gezonde leefomgeving, degelijke huisvesting en goede fysieke en mentale gezondheid.
Om deze rechten toegankelijker te maken, lanceerde het stadsbestuur eind vorig jaar een oproep voor projecten die hieraan bijdragen. Er wordt 40.000 euro toegekend aan drie ingediende projecten. Met deze projecten zet Eeklo zich actief in om haar inwoners te ondersteunen en hen gelijke kansen te bieden.
Drie organisaties ontvangen een subsidie in 2025:
- Oase 41 (GO! Atheneum en Leefschool De Tandem) – 7000 euro
De school creëert een groene ruimte waar leerlingen met stress tot rust kunnen komen. De tuin wordt een plek waar ze kunnen lezen, studeren, groenten kweken, planten verzorgen en deelnemen aan educatieve activiteiten. Dit helpt hen om zich beter te concentreren en te ontspannen.
- POER! (Vrij CLB Archipel/Vrij CLB Meetjesland) – 20.000 euro
Dit project wil de vaardigheden die kinderen uit het lager onderwijs nodig hebben om te leren verhogen, zoals zelfvertrouwen, sociale vaardigheden, emotie-regulatie en talentontwikkeling. Door hierop in te zetten, voelen kinderen zich beter in hun vel en krijgen ze meer kansen om zich te ontwikkelen. Zo helpt het project om schooluitval te voorkomen. - Jong Eeklo Boezjeert (sportclub Boezjeern) – 13.000 euro
Dit initiatief stimuleert (kwetsbare) kinderen en jongeren om te bewegen en te sporten.
De drempels om deel te nemen worden zoveel mogelijk weggewerkt. Zo kan er gesport worden in de eigen wijk en is het niet nodig om je vooraf in te schrijven.
Stad Eeklo lanceert jaarlijks een oproep in september voor projecten die het jaar erna uitgevoerd kunnen worden. In 2022, 2023 en 2024 werd al zo’n oproep gedaan. Naast vzw’s en feitelijke verenigingen kunnen ook burgers met een goed idee en zonder formele organisatievorm een aanvraag indienen.